Tänään oli lämmin kevätpäivä, joten suuntasimme miehen kanssa Naantalin vanhaan kaupunkiin. Aurinko helli meitä ja takit oli riisuttava jo alkumatkasta. Kävimme myös muumimaailman kupeessa kävelemässä luonnon äärellä.
Naantali on kyllä valloittava näin kesän lähestyessä. Ihmiset olivat iloisia ja maisemat upeita. Vanhassa kaupungissa oli ihastuttavia kivijalkaputiikkeja, jotka tosin aukeavat vasta ensi kuussa. Hetkellisesti jo haaveilin siitä, miten omistaisin vanhasta kaupungista talon ja perustaisin siihen yhteyteen jonkinlaisen liikkeen. Onneksi meillä on jo uuden talon avaimet lähes taskussa, niin ei pääse sen suuremmin haihattelemaan.
Mä haaveilen kanssa vanhan kaupungin talosta. Välillä siellä on vuokralle asuntoja. Vitsit et ois ihanaa. Hinnaltaan ne on sellasia et omaa en saa ostettua ilman lottovoittoa. 😄
TykkääTykkää
Joo hinnat on varmasti kohdillaan 😀
TykkääLiked by 1 henkilö
Tulipas tästä nyt yllättävä (mutta onneksi vain hetkellinen!) ikävä Naantaliin. 😀
TykkääTykkää
Ymmärrän täysin 🙂
TykkääTykkää